Ayakları kırılan hayvan için özel ambulans

Yalova’nın Armutlu ilçesinde bir aracın çarptığı sokak köpeği özel ambulansla Bursa’ya sevk edildi.
Armutlu ilçesinde bir aracın altında kalarak arka ayakları kırılan köpek Yalova Belediyesi Veterinerlik İşleri Müdürlüğü tarafından hayvanlara tahsis edilen haybulans ile bulunduğu yerden alındı. Araçta ilk müdahalesi yapılan köpek hayata döndürüldü. Ardından veterinerliğe getirilen köpeğin röntgeni çekildi. Hayvanın arka ayaklarında parçalı kırık tespit edilince hayvanın acilen ameliyata alınması gerektiği anlaşıldı. Bu ameliyatı yapacak teknik donanıma sahip olan Bursa Nilüfer Belediyesi ile irtibata geçildi. Yaralı köpeğe ambulans tahsis edildi. Sedye ile ambulansa alınan yaralı köpek hızla Bursa’ya sevk edildi. Yaralı köpek burada ameliyata alınacak.
Veterinerlik İşleri Müdürü Erkut Ferşatoğlu, Köpeği bulduğumuzda durumu çok ağırdı. Arka ayaklarında kırık vardı. Geçtiğimiz gün Orman ve Su İşleri Bakanımız Veysel Eroğlu’nun talimatı ile bize gönderilen röntgen cihazıyla çekilen filmde, hayvanda parçalı kırık tespit olduğu görüldü. Bu hayvanın ayaklarına platin takılması lazım. Bursa’da ayaklarına platin takılacak diye konuştu.

Bir önceki yazımız olan Yalova Halk Eğitim Merkezi’nin temeli atıldı başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir