Akan İle Çelik’ten Yenişehir’de Sağlık Turu

İkili, ilk olarak geçtiğimiz günlerde Yenişehir Devlet Hastanesi’nde kendisine istediği ilacı yazmadığı için hastası tarafından saldırıya uğrayan Uzm. Dr. Seçil Demir’e destek ziyareti gerçekleştirdi. Yapılan saldırıyı şiddetle kınadıklarını dile getiren Dr. Akan Sağlık çalışanlarımıza görevleri başında yapılan ufak bir sözlü saldırı dahi olsa, bunu kabul etmemiz mümkün değil. Doktor hanıma yapılan saldırı girişimini şiddetle kınıyoruz. Olay hakkında ‘beyaz kod’ verildi ve hukukçularımız olayı yakından takip ediyorlar. Bu olayın sonuna kadar takipçisi olacağız. Yaşanan bu kötü olaydan dolayı kendisine tekrardan geçmiş olsun diliyorum ifadelerini kullandı.
Saldırıdan dolayı üzüntü duyduklarını ifade eden Yenişehir Belediye Başkanı Süleyman Çelik ise, Sağlık alanında görev yapan bir kardeşimizin veya bir hekimimizin böyle bir olayla karşı karşıya kalması gerçekten kabul edilemez. Bundan sonraki süreçte de kendilerini yalnız bırakmayacağımızı bizzat ifade etmek isterim dedi. Saldırıya uğrayan Uzm. Dr. Seçil Demir ise, olayın gerçekleştiği andan beri birçok kuruluşun kendisini arayarak geçmiş olsun dileklerini sunduklarını belirtti.

Yeni Hastane Alanına İnceleme

Ziyaretin ardından ikili, Yenişehir İlçe Kaymakamı Suat Seyitoğlu ile birlikte inşaat çalışmaları başlatılan Yenişehir Devlet Hastanesi alanında incelemelerde bulundu. Yeni hastanenin 22 bin metrekare kapalı alana sahip olacağının altını çizen Dr. Akan Hastanemiz, içerisinde 5 ameliyathane ve 20 poliklinik yer alacak şekilde yoğun bakım yataklarıyla beraber toplam 86 yatak kapasiteli olarak inşa ediliyor. Hastanemiz tamamlandığında teknolojik anlamda dünya standartlarında bir hastane olacak şeklinde konuştu. Yenişehir’in hızla gelişen ilçelerden biri olduğunu vurgulayan Dr. Akanİlçemiz, hızlı tren hattının gelmesi ve otomotiv test merkezinin buraya yapılacak olmasıyla öne çıkıyor. Ayrıca, Havaalanın da burada yer alması nedeniyle jeopolitik konumu oldukça önem arz ediyor. Bu sebeplerden dolayı bölgenin de yeni bir hastaneye ihtiyacı vardı. En yakın zamanda hastanemizi vatandaşlarımızın hizmetine açmak istiyoruz diye konuştu.

Bir önceki yazımız olan Miniklere Sağlık Taraması başlıklı makalemizde Ankara-, Belediye Başkanı Ak ve haber hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir